Práce na montáži doplňků

Servis obytných aut

Opravy karavanů a obytných aut nově v Ostravě – Porubě!

Přivezte svůj obytný vůz k nám na servis. Často řešenými problémy jsou opravy ledniček, topení, upadlých dvířek, nefunkční roletky, utěsnění zatíkajících oken nebo výměna prasklého okna karavanu.

Provádíme montáže doplňků jako jsou fotovoltaické panely, nosiče kol, měníče napětí, nezávislé topení a cokoliv dalšího, co vám zpříjemní život na cestách.

Opravu Vám rádi provedeme v naši dílně v Ostravě Porubě.


Kontrola topení

Údržba obytného auta

K udržení vašeho domova na kolech v perfektní kondici je dobré jednou za sezonu udělat velkou očistu, která by měla zahrnovat vysátí a vyčištění interiéru včetně čalounění, mytí oken, vyčištění sítěk proti hmyzu a slunečních clon od prachu a nečistot, ošetření gumových a pryžových těsnění speciálními přípravky pro zachování jejich pružnosti, ošetření plastových dílů a palubovky, vyčištění markýzy, kontrola pantu dvířek, vyčištění a promazání pohyblivých součástí vozu. U starších aut je vhodná také kontrola vodotěsnosti zejména střešních oken a součástí instalovaných na střeše vozu. Vhodná je také kontrola podvozku a motorové části auta včetně kontroly a případného doplnění provozních kapalin vozu.

Rozsah údržby se domlouvá individuálně podle stáří a opotřebení vozu.


Uskladnění aut

Vyřešíme zazimování

Před zimou je nutné vypustit důkladně veškerou vodu nejen z trubek, ale hlavně z čerpadla, expanzní nádoby a bojleru. Zároveň je dobré celou soustavu vydezinfikovat, případně napustit vhodnou zazimovací směsí. Vhodné je také vyčistit odpady a odpadní nádrž od zahnívajících zbytků jídla a nečistot, aby jste v další sezóně nemuseli řešit nechtěný zápach.
Připravit na zimu by se měly i baterie tak, aby byly před uskladněním karavanu plně dobité a abychom měli jistotu, že z nich není žádný odběr, který by je během dlouhého stání vybíjel (např. různé svítící diody nebo displeje).

Kromě technické přípravy je dobré důkladně vyčistit i interiér a zejména lednici.


Všechny tyto činnosti pro vás rádi zajistíme včetně případného parkování obytného auta či karavanu.


Máte zájem nebo chcete více informací?